Nå er det gjort. Nå er bookingen fullført og alt er betalt. Med andre ord, enten mister jeg 1200 kroner eller så stiller jeg til start i Lærdal fredag 8.juli kl. 21.05. Og jeg var såpass breial at jeg smelte meg inn i 18-timers gruppen! Håvard og Henrik, deres tur nå!
Ok, nå har jeg ingen som helst forventing om å sykle på den tiden. Jeg har null referansepunkter og alt blir bare synsing. Men jeg starter iallefall ikke i siste pulje, noe som betyr at jeg slipper å være Lanterne Rouge den første bakken. 5 minutter etter oss starter nemlig 24-timers gruppen.
Jeg vet veldig lite om dette rittet. Jeg har skumlest gjennom nettsiden til rittet, og jeg har lest blogginnlegget til Blodsmak. Men det er i grunn det. Ikke vet jeg jeg noe særlig om logistikken (transport, hotell osv). Ikke vet jeg hvor nøyaktig vi skal sykle (aldri vært i de traktene før). Og ikke vet jeg helt hvordan mat/klær systemet fungerer (vi skal tross alt sykle i nesten et døgn). Men heldigvis finnes det endel folk som har gjort dette før oss, og nå som ritter et bestilt, så er det på tide å sette seg litt inn i hvordan det hele fungerer.
Tips mottas med en virtual klapp på skulderen 🙂
Forøvrig legger jeg merke til en skremmende løypeprofil:
Ok, nå tenker du sikkert jeg høres veldig negativ ut. Men neida, denne gutten gleder seg som en liten revunge!